![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13521466
*
nr 1352 1466
Ryno Frieberg
(1920-2018), Sverige
Akvarell, Ryno Frieberg (f. 1920), Sverige. Signerad, daterad 1983, blommande träd. Motivet: 23x31 cm
Ryno Frieberg, svensk målare, tecknare och grafiker född i Falun 1920, död 2018.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 oktober 2020
kl 18:37:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 08:57:19
1
Vinnande bud
5/10 16:48:22
2
500 kr
5/10 16:48:22
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ryno Frieberg
Ryno Frieberg, svensk målare, tecknare och grafiker född i Falun 1920, död 2018.
Läs mer om Ryno Frieberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommande träd ryno frieberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:25
*
Ryno Frieberg
Ryno Frieberg, svensk målare, tecknare och grafiker född i Falun 1920, död 2018.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ryno Frieberg
nr 1352 1466
Ryno Frieberg
(1920-2018), Sverige
Akvarell, Ryno Frieberg (f. 1920), Sverige. Signerad, daterad 1983, blommande träd. Motivet: 23x31 cm
Ryno Frieberg, svensk målare, tecknare och grafiker född i Falun 1920, död 2018.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/10 08:57:19 | 1 | Vinnande bud |
5/10 16:48:22 | 2 | 500 kr |
5/10 16:48:22 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ryno Frieberg
Ryno Frieberg, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Falun 1920, död 2018.Läs mer om Ryno Frieberg
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommande träd ryno frieberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:25